Kontakt: +420 731 441 276 | info@ozdravovnapec.cz | FB

O nás

Charakteristika ozdravovny

Dětská ozdravovna Pec pod Sněžkou je nejvýše položeným zdravotnickým lůžkovým zařízením v ČR.

Odborné zdravotnické zařízení, které poskytuje na základě odborného návrhu dlouhodobou léčebně-preventivní péči dětem od 3 do 15 let, je umístěno v šesti budovách – Karkulka a Hanzalka (bezbariérový přístup a vybavení), Libuše, Mělnická bouda, Salomon a správní budova Růženka. Ve vhodných klimatických podmínkách východních Krkonoš poskytuje společně se Základní školou při DO Pec pod Sněžkou komplexní zdravotní, pedagogicko-psychologickou i sociální péči. 

Komu jsou ozdravné pobyty určeny?

Pobyty jsou určeny především dětem ohroženým životním prostředím, dětem s opakovanými onemocněními dýchacích cest, alergikům, astmatikům, ale i dětem ohroženým nesprávným životním stylem nebo nevhodným sociálním prostředím. Děti mohou být doprovázeny rodičem nebo jinou dospělou osobou.

Na co se pobyt zaměřuje?

Pobyt se zaměřuje především na klimatoterapii, je doplněn rehabilitací, důraz je kladen na vhodné stravovací návyky a správný životní styl. V letních měsících tráví děti pobyt sportováním, vycházkami a túrami v čisté horské přírodě, výlety po okolí. V zimě je volný čas využíván k provozování zimních sportů – lyžování, sáňkování apod.

Kdo pečuje o děti?

O děti pečují dětské sestry, vychovatelky, rehabilitační pracovnice a dětská lékařka. V některých turnusech jsou přítomni též studenti VŠ a VOŠ s pedagogickým, sportovním nebo zdravotnickým zaměřením, kteří dětem zajišťují volnočasovné aktivity.

Jak je zajištěno stravování?

Strava je dětem podávána 5x denně (doprovodu 3x denně), pitný režim je zajištěn celodenně. Nutričně vyvážený jídelníček sestavuje dietní sestra. Zajišťujeme i stravu pro děti se speciálními výživovými potřebami (bezlepková dieta, potravinové alergie ...). 

Termíny ozdravných pobytů

Ozdravné pobyty jsou organizovány v průběhu celého roku, termíny jsou pevně stanoveny a s dostatečným předstihem zveřejněny

Ochrana osobních údajů